Lokalna korekta na Bitcoinie – Czy zobaczymy wkrótce tegoroczne maksima?

0
546

Duża zmienność

W połowie marca cena Bitcoina wyznaczyła dołek na poziomie cenowym 4000 dolarów. Był to wówczas najniższy pułap od marca 2019 roku. Przyczyniła się do tego panika na rynkach finansowych związana z globalną pandemią. W przeciągu trzech tygodni Bitcoin stracił bowiem wyraźnie ponad połowę swojej wartości. Spadki zapoczątkowane w drugiej połowie lutego startowały z wyceny około 10 400 dolarów za jednego Bitcoina.

Lokalna korekta na Bitcoinie   Czy zobaczymy wkrótce tegoroczne maksima?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Linia trendu

Patrząc na wykres Bitcoina z ostatnich kilku tygodni widzimy, że straty zostały praktycznie odrobione. Pokrywa się to poniekąd z powrotem inwestorów do zakupu spółek giełdowych, które rosły w ostatnim czasie. BTCUSD zatrzymał się obecnie na psychologicznym poziomie cenowym 10 000 dolarów. Do tej chwili podaż w tych okolicach okazywała się wyraźnie silniejsza. Ostatnie godziny przynoszą lokalną korektę notowań, która przybliża kurs do linii trendu wzrostowego. Jest to element analizy technicznej, który powinien być w najbliższym czasie kluczowy. Ewentualne wybicie dołem może doprowadzić do kolejnej wyprzedaży na rynku kryptowalut.

Poprzedni artykułDane makro 21.05.2020 – indeks PMI, wnioski o zasiłek
Następny artykułDane makro 22.05.2020 – sprzedaż detaliczna, protokół ECB
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.