Na ile wystarczy siły funtowi? Kluczowe poziomy dla zachowania trendu

0
842

Szersza perspektywa na wykresie dziennym

Patrząc na wykres dzienny widzimy, że kurs EURGBP poruszał się w zniżkującym kanale cenowym dobrze respektując jego górne i dolne ograniczenia. Lokalny dołek para osiągnęła po wynikach wyborów w UK dn. 13.12.2019. Duża podażowa świeca szybko została zanegowana przez kupujących a cena wybiła w górę z kanału cenowego. Dalszym wzrostowym na parze stoi na przeszkodzie dość silny opór 0.858-0.860, który był już 4-krotnie testowany.

 

Na ile wystarczy siły funtowi? Kluczowe poziomy dla zachowania trendu

EURGBP – D1

Źródło: xStation

Gdzie podłączyć się do trendu?

Zawężając perspektywę do wykresu 1-godzinnego widzimy silny impuls w górę na ponad 130 pipsów, który obecnie jest korygowany. Interesuje nas wejście w pozycję długą jednak na trochę niższych poziomach od obecnych. Czynniki, które sprzyjają takiemu scenariuszowi to:

zniesienie 38.2 Fibo – nie jest to często „używane” zniesienie wewnętrzne jednak reakcja ceny na tym płytkim poziomie oznaczałaby siłę trendu;

– najgłębsza korekta w obecnym trendzie wzrostowym, czyli Overbalance zaznaczony zielonym prostokątem (projekcja 1:1);

– klasyczna zasada zmiany biegunów, czyli poprzedni opór działa teraz jako wsparcie.

Wszystkie 3 mierzenia tworzą nam dość precyzyjny obszar wsparcia w okolicach 0.854. Potwierdzenie w postaci prowzrostowej formacji świecowej pozwoliłoby otworzyć pozycję z małym stop lossem i celami na nowych szczytach.

 

Na ile wystarczy siły funtowi? Kluczowe poziomy dla zachowania trendu

EURGBP – H1

Źródło: xStation