Negatywny początek tygodnia na indeksach – czy jest szansa na szybkie odrobienie strat?

0
624

Luka spadkowa

Mierzenie Fibonacciego widoczne na poniższym wykresie DAX-a , bazuje na swingu wzrostowym z kilkunastu sesji giełdowych. Jest to okres czasu właściwie od początku lutego do połowy ubiegłego tygodnia. Rynek wykonał wtedy zakres wahań z okolic nieco poniżej 12900 punktów do szczytu na poziomie nieco ponad 13800 punktów. Jest to więc ponad 900 punktowy swing wzrostowy, który dał możliwość zagrywania długich pozycji z dużym potencjałem i atrakcyjnym stosunkiem zysku do ryzyka.

Negatywny początek tygodnia na indeksach   czy jest szansa na szybkie odrobienie strat?

DAX H1

źródło: xStation

Oczekiwanie na popyt?

Globalne obawy związane między innymi z koronawirusem doprowadzają do negatywnego otwarcia obecnego tygodnia. Luka spadkowa w stosunku do piątkowego zamknięcia sięgnęła blisko 250 punktów jeżeli weźmiemy poziom z godziny 08:00. Sprowadza to kurs bardzo blisko ciekawego poziomu technicznego, na którym mamy potwierdzenie w postaci współczynnika Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom cenowy 13235 punktów, gdzie na początku lutego pojawiła się silna reakcja kupujących. Obrona tego wsparcia wydaje się bardzo istotna w kontekście powstrzymania wyprzedaży i odbudowy sentymentu rynkowego. Naturalnym pułapem jest poziom piątkowego zamknięcia ~ 13555 punktów. W tym wypadku luka spadkowa będzie tutaj odbierana jako strefa ZZB dla notowań. 

Negatywny początek tygodnia na indeksach – czy jest szansa na szybkie odrobienie strat?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 24.02.2020 – indeks Ifo, produkcja hurtowa
Następny artykułNowy tydzień – nowe możliwości na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.