Okazja inwestycyjna intraday na srebrze. Czy wskazane poziomy zostaną zaksięgowane?

0
880

SYTUACJA NA WYKRESIE M30

W średnim terminie (interwał D1 i H4) kurs srebra znajduje się w trendzie spadkowym tworząc niższe szczyty i dołki. Targety dla tych interwałów opisano w ostatniej aktualizacji i są one nadal aktualne. Dziś interesuje nas jednak węższa perspektywa czasowa i ewentualne podłączenie się do intradey’owych wzrostów. Na wykresie M30 widzimy, że w dniu 26.11.2019 nastąpił silny atak kupujących w rejonie 16.82 $, który spowodował wzrost cen srebra o ponad 1,5%. Kurs zatrzymał się nieco powyżej 17 $ i od tego czasu trwa korekta spadkowa do niższych poziomów cenowych.

Okazja inwestycyjna intraday na srebrze. Czy wskazane poziomy zostaną zaksięgowane?

SILVER – M30

Źródło: xStation

 

POZIOMY WEJŚCIA W POZYCJĘ

Pomiar Fibo ostatniego impulsu wzrostowego wykreślił nad dwa poziomy, które będą nas interesowały w kontekście ewentualnego wejścia w longa. Zniesienie wewnętrzne 61,8% na poziomie 16.92 zostało przetestowane przez kurs srebra w dniu wczorajszym. Nastąpiła reakcja na poziom i wzrosty do prawie 17 $. Ten obszar od tej pory działa jako opór, który kilkakrotnie był już testowany przez cenę, za każdym razem od niego odpadając (czerwona pozioma linia na wykresie). W okolicach poziomu 16.84 znajduje się głębokie zniesienie 88,6% Fibo, które po zaksięgowaniu utworzy formację harmoniczną FT Pattern.

Dodatkowo ostatnia korekta spadkowa przed lokalnym dołkiem zatrzymała się właśnie na tym poziomie tworząc lewe ramię formacji odwróconej głowy z ramionami (oRGR). Zaksięgowanie poziomu 16.84 stanowiłoby więc dobrą strefę akumulacji przed ewentualnymi wzrostami.

Należy mieć na uwadze, że ze względu na trend spadkowy na wyższych interwałach, okazja inwestycyjna kupna byłaby ograniczona w swoim zasięgu. Klasycznym zasięgiem dla pierwszego Take Profit byłyby okolice punktu B formacji harmonicznej czyli okolice 16.92$. Tam też znajduje się projekcja Overbalance największej korekty wzrostowej ostatniego ruchu spadkowego. Poziom ten można wykorzystać do zamknięcia pozycji long i rozważyć pozycję short zgodnie z trendem wyższego rzędu.