Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza techniczna Srebra (XAGUSD)

Analiza techniczna Srebra (XAGUSD)

Co to jest SREBRO (SILVER)?

Srebro należy do grona metali szlachetnych, wykorzystanych w jubilerstwie, sztuce i zdobieniach. Pomimo, iż cechuje się najwyższą przewodności elektryczną i termiczną, srebro nie jest wykorzystywane do produkcji przewodów elektrycznych z uwagi na podatność na korozję i wysokie koszty. W przypadku zainteresowania fizycznym metalem, do wyboru mamy sztabki, monety oraz wszelkie wyroby jubilerskie. W przypadku zakupów pod inwestycje rozsądnym wyborem będą dwa pierwsze przykłady z uwagi na najlepszy stosunek ceny do zawartości czystego srebra. Oczywiście poza kupnem metalu fizycznego, mamy szeroki wybór instrumentów finansowych, które usprawniają tego typu transakcje.

Jak kształtuje się kurs SILVER?

Aby zrozumieć charakter wyceny srebra, trzeba uświadomić sobie kilka kluczowych zależności rynkowych. Przede wszystkim kwotowanie, które prezentowane jest z automatu w amerykańskich dolarach. Jest to zależność, która wpływa na ujemną korelację srebra i USD, a więc wzrost wartości metalu to spadek wyceny amerykańskiego dolara i odwrotnie. Warto mieć na uwadze panujące nastroje rynkowe, ponieważ wzrost awersji do ryzyka przedkłada się na zwiększony popyt na srebro, który warunkuje rosnące ceny. Zjawisko mam wpływ w ujęciu długoterminowym jak i lokalnych tendencjach. Dobrym przykładem dla globalnych nastrojów wśród inwestorów są trendy na światowych giełdach. Podczas hossy kapitał płynie w akcje, a srebro jest wyprzedawane z uwagi na lepsze okazje spekulacyjne/inwestycje. Jeśli jednak na rynkach giełdowych trwa silna wyprzedaż, inwestorzy przenoszą pieniądze na rynek metali szlachetnych, aby zabezpieczyć swoją siłę nabywczą.

Prognozy na Srebrze

Opisywana wyżej wrażliwość i zaufanie do metali szlachetnych, są w ostatnich latach nieco mniej widoczne na wykresie srebra. Cena metalu ma problem z utworzeniem czystego trendu wzrostowego w średnioterminowym ujęciu i porusza się w przedziale 14 – 20 USD. Odnosząc się do historycznych maksimów w pobliżu bariery 50 dolarów, trzeba na ten moment zapomnieć o tych wycenach i przestawić swój handel pod charakterystykę rynku z ostatnich 5-ciu lat. Wsparcie i opór w szerokim ujęciu stanowią wspomniane wcześniej ograniczenia kanału. Będzie to strefa popytowa w okolicy 14 dolarów za uncję srebra oraz strefa podażowa nieco powyżej 20 USD.

Analiza techniczna Ropy WTI

Zobacz również: Szkolenia Forex

Live