Co dalej ze srebrem? Czy to koniec dynamicznych wzrostów na kruszcu?

0
758

Sytuacja na srebrze – perspektywa W1

Srebro zachowuje się wyraźnie słabiej niż złoto, o czym świadczy fakt, iż nie potrafiło wybić szczytów z początku września 2019. Wzrosty zostały zatrzymane na zniesieniu 61.8% jeśli chodzi o zamknięcie dziennej świecy bo intradayowo cena doszła wyżej i została zepchnięta przez wzmożoną podaż.

Na wykresie tygodniowym widzimy,  z czego wynikają problemy ceny z zamknięciem się na wyższych poziomach. Klaster podwójnego Phi czyli zniesienia wewnętrznego 61.8 oraz wydłużenie 161.8 korekty wzrostowej skutecznie powstrzymuje wzrosty już od kilku tygodni. Górne cienie 6 świec tygodniowych penetrowały poziom 61.8 za każdym razem zamykając się poniżej. Wg harmonic trading każdy kolejny test poziomu osłabia go, wydaje się więc, że dalsze wzrosty w średnim terminie są bardzo prawdopodobne.

 

Co dalej ze srebrem? Czy to koniec dynamicznych wzrostów na kruszcu?

SREBRO – W1

Źródło: xStation

 

Na wykresie w kresce dziennej widzimy, że w dn. 20.12.2019 kurs wybił dynamicznie z klina zniżkującego i zatrzymał się na zniesieniu 61.8 ostatniego ruchu spadkowego. Świece dzienne z 09.01.i 10.01 utworzyły formację świecową Inside bar, która może oznaczać chwilowy przestój przed dalszym ruchem w dół. Niższe poziomy byłyby na rękę traderom szukającym dobrych poziomów do wejścia w long. Ciekawie wygląda „lubiane” i respektowane przez metale szlachetne zniesienie 61.8. W tym obszarze znajduje się również poziom cenowy wielokrotnie testowany przez cenę z obu stron na zasadzie zmiany biegunów. Istnieje więc zwiększone prawdopodobieństwo uruchomienia popytu na wsparciach w okolicy 17.30-17.40.

Co dalej ze srebrem? Czy to koniec dynamicznych wzrostów na kruszcu?

SREBRO – D1

Źródło: xStation