Srebro – Sytuacja na początku tygodnia. Jaka przyszłość czeka kurs srebra w najbliższym czasie?

0
940

Scenariusz na krótki termin

W krótkim terminie na interwale M30 rysuje się okazja na dołączenie do wzrostów na srebrze. Kurs instrumentu odbił się od zniesienia 61,8% Fibo impulsu wzrostowego i może podążać dalej na południe. Tam czeka klaster poziomów 88,6% Fibo oraz zniesienie zewnętrzne 161,8% ostatniej fali wzrostowej (poziom ok. 16.68$). Formacja harmoniczna, która obejmuje poziomy 61,8% oraz 88,6% to Fibonacci Team Pattern.

Srebro   Sytuacja na początku tygodnia. Jaka przyszłość czeka kurs srebra w najbliższym czasie?

SREBRO M30

Źródło: xStation

Scenariusz na średni termin

W średnim terminie trwa trend spadkowy na srebrze a ostatni ruch wygląda na wzrostową korektę. Trend spadkowy został potwierdzony przebiciem linii trendu (czerwona przerywana linia) mocną podażową świecą w dn. 07.11.2019.

 

Srebro   Sytuacja na początku tygodnia. Jaka przyszłość czeka kurs srebra w najbliższym czasie?

SREBRO H4

Źródło: xStation

Okazją na dołączenie się do ewentualnych spadków jest poziom ok. 17.27$/uncję. W tym miejscu mamy do czynienia z konfluencją dwóch czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo reakcji ceny. Jeśli kurs zdoła kontynuować ruch wzrostowy, jego zakończenie może pokryć się ze zniesieniem 38.2% Fibo całego ruchu spadkowego. Dodatkowo na powstały klaster nakłada się projekcja 1:1 największej wzrostowej korekty w ruchu spadkowym (korekta pędząca).

Gdzie ma zastosowanie srebro?

Srebro, obok złota, postrzegane jest jako bezpieczna przystań i dobry sposób na zabezpieczenie i dywersyfikację kapitału. Powszechnie znane zastosowanie srebra to oczywiście sztabki, monety kolekcjonerskie i biżuteria, ale nie tylko. Dzięki swoim właściwościom jest również szeroko wykorzystywane w przemyśle. Srebro doceniane jest w elektryce i elektronice, gdzie jest używane do produkcji przewodników, przełączników, bezpieczników oraz styków. Dzięki odporności na korozję stosuje się go jako stopy lutownicze w urządzeniach klimatyzacyjnych i chłodniczych, a także w sektorach energii elektrycznej, lotniczej i motoryzacyjnej. Ponadto srebro używa się w aparatach rentgenowskich, kinematografii, medycynie i przemyśle lustrzanym (bardzo dobrze odbija światło). Kilka procent podaży srebra jest wykorzystywane do produkcji paneli słonecznych i innych ogniw fotowoltaicznych.