Poziom kierunkowy na BTCUSD

0
803

Nowy tydzień przynosi kontynuację kierunku wzrostowego z ostatnich 2-3 dni. Główna rozgrywka toczy się o poziom kierunkowy 5200 dolarów przy szerokim mierzeniu wewnętrznym 38,2%. Od połowy kwietnia jest to główna strefa oporu na Bitcoinie, która na tą chwilę była skutecznie broniona przez sprzedających.

Poziom kierunkowy na BTCUSD

BTCUSD D1

źródło: xStation

Jeżeli uda się wygenerować głębszą korektę spadkową, oczekiwany target to poziom cenowy 4500 dolarów. Scenariusz wynika z mierzenia FE100, a więc największej korekty spadkowej podczas tegorocznych wzrostów. Kontra ze strony kupujących i trwałe wyście ponad 5200 USD odsuwa w czasie scenariusz z overbalance.

Poziom kierunkowy na BTCUSD
5 (100%) 2
Poprzedni artykułAnaliza techniczna na nowy tydzień
Następny artykułDane makro 16.04.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.