Psychologiczna bariera na Bitcoinie – Czy zmienność powróci na rynek kryptowalut?

0
424

Wysoka zmienność

Od połowy marca trwa trend wzrostowy na rynku kryptowalut. W tym czasie Bitcoin z poziomu 4000 dolarów wzrósł do pułapu maksymalnie 10 200 USD. Wzrosty postępowały dość precyzyjnie z linią trendu, która była utrzymywana do końca maja. Jeżeli nawet pomijamy BTCUSD w swoim codziennym handlu, to i tak warto mieć na uwadze jakie scenariusze może wypełniać lider branży, która jest z nim bardzo mocno skorelowana.

Psychologiczna bariera na Bitcoinie   Czy zmienność powróci na rynek kryptowalut?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Lokalne ograniczenie

W obecnym tygodniu warto poprowadzić sobie bardziej lokalną linie trendu. Zaczynamy od dołka z początku maja i zahaczamy o minimum z końcówki miesiąca. Rynek w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej bariery 10 000 dolarów co stanowi dużą zagadkę dla inwestorów. Próba wybicia sprzed tygodnia została dynamicznie zgaszona, a na kolejne próby narazie brak popytu. Lokalna linia trendu coraz bardziej zawęża zakres do wahań, dlatego warto obserwować rynek Bitcoina z dużą uwagą.

Poprzedni artykułFormacje harmoniczne na rynku FOREX
Następny artykułDane makro 10.06.2020 – inflacja CPI, stopy procentowe USA
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.