Silne wsparcie na Ripple. Czy inwestorzy je zobaczą?

0
675

Silne wsparcie 

Silny trend spadkowy na Ripple. Jak długo jeszcze będzie trwać bessa? Korekta 1:1 może pomóc nam w ustaleniu potencjalnych zasięgów spadku. Okolice ceny 0.2000$ mogą być ciekawym poziomem. Okrągły poziom dodatkowo staje się barierą psychologiczną – każdy z nas lubi okrągłe sumy. Jeżeli poziom zostanie mocno przebity, kolejnym murem stojącym na drodze cenie będzie poziom 127.2%. Widać silne emocje panujące wśród inwestorów – negatywny scenariusz może przyciągnąć rzeszę zwolenników przyłączających się do dalszego trendu. Wykres powoli zaczyna reagować na linię wsparcia, kolejne sesje pokażą czy okaże się wystarczająco silne aby odwrócić trend. Cena powoli schodzi w dół w okolice równego poziomu 0.2000$. Możliwe, że jeszcze praz przetestujemy poziom a następnie się odbijemy. Scenariusz jest wciąż aktualny, chyba, że w najbliższych sesjach mocno przebijemy wsparcie i wyjdziemy dołem.

Silne wsparcie na Ripple. Czy inwestorzy je zobaczą?
xrp d1

RIPPLE D1

źródło: xStation

 

RIPPLE – TO CIEKAWE 

Czy można wykopać kryptowalute Ripple

Niestety ale nie. W obiegu krąży stała liczba Ripple. Zgodnie z regułami protokołu łączna liczba XRP wynosi 100 miliardów, ani mniej ani więcej. Sam przepływ jest kontrolowany przez Ripple. Ripple zdecydowało się na zamrożenie 88 proc. monet, po to aby sprzedawać miliard XRP co miesiąc. Dzięki temu inwestorzy mogą liczyć na przewidywany poziom podaży waluty. Scentralizowana władza została negatywnie przyjęta przez sympatyków decentralizacji i wolności tak jak ma to miejsce na Bitcoinie. 

Czym różni się Ripple od Bitcoina ?

  1. Ripple oferuje szybszy czas rozliczenia transakcji,
  2. Ripple wykorzystuje iteracyjny proces konsensusu: Bitcoin korzysta z tzw. górnictwa,
  3. Waluta vs sieć transakcji: Bitcoin jest zdecentralizowaną walutą cyfrową, z kolei Ripple jest zasadniczo całą siecią transakcyjną, która zawiera walutę Ripples.