Techniczny wtorek na głównych rynkach

0
708

Sprawdzamy sytuację techniczną na ostatniej sesji przed długim weekendem majowym. Na wykresie DAX-a i ropy WTI panuje wyraźny trend wzrosty, a GOLD odrabia kwietniowe straty.

Niemiecki indeks giełdowy wyznaczył ostatni szczyt po kursie 12400 punktów. Pozostaje to wyraźnym oporem dla kupujących na DAX-ie. Techniczne wsparcie wynika z mierzenia 38,2% o 200 punktów poniżej wspomnianej strefy podażowej.

Techniczny wtorek na głównych rynkach

DAX H1

źródło: xStation

Na wykresie ropy WTI, kluczowy układ opiera się korekcie OneToOne. Dolna podstawa prostokąta wyznacza wsparcie po cenie 62 dolary. Obecnie mamy około 2,5 USD przestrzeni do wzrostu na ropie naftowej.

Techniczny wtorek na głównych rynkach

WTI H1

źródło: xStation

Rynek utrzymuje lokalną linię trendu wzrostowego. Silny opór potwierdza wierzchołek na poziomie mierzenia 50%. Jest to kurs 1288,5 USD w wyraźnie strefie ZZB. Trwałe wybicie z powstałego trójkąta, powinno wskazać kierunek na kolejne sesje.

Techniczny wtorek na głównych rynkach

GOLD H1

źródło: xStation

Techniczny wtorek na głównych rynkach
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 30.04.2019
Następny artykułROZKŁAD JAZDY NA PIERWSZY TYDZIEŃ MAJA (Traderze przeczytaj do końca!)
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.