Zawahanie na Bitcoinie – czy czekają nas dalsze spadki i przewaga podaży?

0
781

Trend spadkowy 

Bitcoin w trendzie spadkowym. Cena po raz kolejny odbiła się od górnej linii kanału trendowego. Tak jak pisałem w ostatnich dniach cena w tych okolicach może znaleźć silny opór. Mierzenia 161.8%+ 50% + Fe 100% potwierdziły tylko scenariusz. Pamiętałeś o zasadzie „Sprzedawaj kiedy inni kupują”? Euforia mogła się dać we znaki wielu inwestorom jednak bessa na Bitcoinie może jeszcze trochę potrwać. Obecnie pierwsze wsparcie mamy na wysokości ceny około 7500$ a następnie możemy się od tej linii odbić. Jednak jeżeli wciąż nie wybijemy kanału trendowego jest duże prawdopodobieństwo, że cena Bitcoina może osiągnąć nawet 5500$ za sztukę.

Zawahanie na Bitcoinie   czy czekają nas dalsze spadki i przewaga podaży?

BITCOIN D1

źródło: xStation

 

 

Bitcoin ciekawostki

Bitcoin (BTC) – to waluta, którą przesyłamy od osoby do osoby bez pośredników czyli p2p. Bitcoin to waluta zdecentralizowana, która nie podlega rządom, instytucjom ani bankom. Walutę możemy przechowywać na komputerze lub specjalnym portfelu sprzętowym również możemy przechowywać Bitcoiny na giełdach jednak jak pokazały ostatnie wydarzenia jest to bardzo niebezpieczne.

Transakcje na Bitcoinie  są zapisywane w publicznym i dostępnym dla każdego rejestrze. Każdy może zobaczyć dowolną operację, kwotę jaka została przelana oraz adres nadawcy i odbiorcy. Natomiast jest ukryty adres do kogo on należy. Tylko właściciel adresu ma do niego dostęp. Nikt inny nie może dysponować adresem prócz właściciela – potrzebny jest do tego klucz prywatny, który jest generowany wraz z adresem (kluczem publicznym).