Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza IOTA (MIOTA)

Analiza IOTA (MIOTA)

Analiza IOTA

Kryptowaluta IOTA znacznie różni się od innych kryptowalut. Przede wszystkim nie opiera się na technologii łańcucha bloków. Jeżeli prace nad projektem będą posuwały się do przodu, przyszłość IOTA może być wyśmienita także dla inwestorów.

Analiza fundamentalna IOTA

IOTA to jedna z najbardziej innowacyjnych kryptowalut na rynku. Można powiedzieć, że sieć i system IOTA stanowią rodzaj zdecentralizowanego rejestru. Infrastruktura open-source i technologia blockchain zostały w tym przypadku wykorzystane dość niecodziennie. Samego łańcucha bloków IOTA właściwie nie posiada.

Projekt IOTA to nowoczesna technologia integralności danych oraz różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń w zakresie Internetu Rzeczy. Stąd też zresztą pochodzi nazwa kryptowaluty – IOTA, gdyż w języku angielskim Internet Rzeczy określa się jako Internet of Things – IOT.

W przypadku kryptowaluty IOTA, jak wspomnieliśmy, nie istnieje blockchain rozumiany w sposób klasyczny. W IOTA występuje zjawisko nieskończonej skalowalności, prostoty i swobody strukturalnej. Brak istnienia bloków zmusza do sytuacji, w której siłą rzeczy nie ma możliwości wydobywania kryptowaluty IOTA. Sam system pod względem infrastruktury sieciowej oparty jest na tzw. Tangle, czyli ukierunkowanym wykresie acyklicznym. O ile w tradycyjnych systemach opartych na technologii blockchain zapisy transakcji są blokowe (są „wiązane” w blok), o tyle w przypadku Tangle każda nowa transakcja weryfikuje się samoistnie w ramach nowopowstałego, zupełnie osobnego bloku. Proces kształtowania się i agregowania informacji cyfrowej jest więc zgoła inny niż w przypadku większości kryptowalut opartych na klasycznej technologii blockchain. Istotną cechą systemu jest fakt, że transakcje w środowisku IOTA są praktycznie bezkosztowe.

Przy analizie fundamentalnej kryptowalut bardzo duże znaczenie przywiązuje się do tego, czy dany produkt jest, czy też nie jest przyszłościowy. Możliwe, że pod tym względem czasy dla IOTA jeszcze się nie rozpoczęły. Koncepcja Internetu Rzeczy wciąż jest rozwijana i chociaż przybiera znacznie na popularności (między innymi bardzo dynamicznie w Chinach, o czym świadczą rządowe programy rozwoju tej technologii), to jednak wciąż nie jest to wszak zjawisko powszechnie wykorzystywane. Nowoczesne systemy energetyczne, elektryczne, inteligentne domy, urządzenia i systemy zdrowotne to z pewnością przyszłość i na tym polu IOTA ma ogromne perspektywy rozwoju oraz udziału w tym rozwijającym się prężnie rynku.

Analiza techniczna IOTA

IOTA (IOT)  zanotowała olbrzymi wzrost wartości w grudniu 2017 roku, kiedy to cały rynek kryptowalut za sprawą wzrostów na głównej walucie cyfrowej, Bitcoinie, wpadł w dynamiczny rynek byka. O ile w samym grudniu z inwestycji w IOTA można było zainkasować zysk rzędu 400%, o tyle dalsze spadki i silny trend zniżkujący spowodowały spadek zainteresowania inwestycjami na tym instrumencie. Mimo niekorzystnych warunków technicznych przez wzgląd na wartość fundamentalną w kryptowalucie IOTA może drzemać bardzo duży potencjał inwestycyjny.

Analiza kryptowaluty Lisk

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live