Kolejny okrągły poziom na Bitcoinie

0
362

Okrągła bariera

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Horyzont czasowy obejmuje ostatnie trzy lata wyceny Bitcoina, które przedstawione są na interwale tygodniowym. W tym czasie kurs wyznaczył szeroki zakres wahań o rozpiętości około 25 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wcześniejszych rekordów w pobliżu 20 000 dolarów. Po tym fakcie notowania przez około rok poruszały się w trendzie spadkowym. 

Kolejny okrągły poziom na Bitcoinie

BTCUSD W1

źródło: xStation

Linia trendu

Grudzień 2020 przynosi nowe historyczne szczyty na rynku Bitcoina. Kurs BTCUSD wybija górą wcześniejszy opór długoterminowy po cenie 20 000 dolarów. Obecnie trwa trzeci z rzędu tydzień bardzo silnych wzrostów, a rynek zbliża się do kolejnego targetu cenowego. Szeroka strefa podażowa opiera się na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 161,8% po okrągłej cenie 30 000 dolarów.

Poprzedni artykułDane makro 30.12.2020 – indeks nieruchomości, zapasy ropy naftowej
Następny artykułDane makro 04.01.2020 – indeks PMI dla przemysłu
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.