Nowe szczyty tylko na Bitcoinie

0
704

Relacja głównych kryptowalut w stosunku do Bitcoina nie jest obecnie zbyt silna. Decyduje o tym słabość Ethereum i wyraźny brak popytu na Ripple w momencie, gdy BTCUSD poprawia nowe szczyty.

ANALIZA TECHNICZNA BITCOINA

Dzisiejsza sesja może być przełomowa dla wyceny Bitcoina w kolejnych tygodniach. Kurs mocno testuje strefę kierunkową 5800 – 5900 dolarów przy mierzeniu 50% ze swingu spadkowego. Poziom potwierdzony jest wyraźną biegunowością, a do ostatecznej oceny trzeba poczekać przynajmniej do połowy sesji amerykańskiej.

Nowe szczyty tylko na Bitcoinie

BTCUSD D1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA ETHEREUM

Wyraźnie gorzej radzi sobie rynek Ethereum. Obecna strefa podażowa po cenie 190 dolarów nadal pozostaje niezagrożona. Kurs podchodzi dziś pod 180 USD jednak automatycznie spotyka się z kontrą sprzedających.

Nowe szczyty tylko na Bitcoinie

ETHUSD D1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA RIPPLE

Od blisko dwóch tygodni kurs XRPUSD ma problem z odbiciem od strefy wsparcia 0,27 – 0,28 USD. Popytowe formacje świecowe gwarantują na tą chwilę jedynie utrzymanie ceny na obecnych poziomach. Czekamy na poprawę sentymentu i odbudowę niedowartościowania Ripple z ostatnich tygodni.

Nowe szczyty tylko na Bitcoinie

XRPUSD D1

źródło: xStation

Nowe szczyty tylko na Bitcoinie
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 07.05.2019
Następny artykułSytuacja na głównych rynkach spekulacyjnych
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.