Sytuacja na głównych rynkach spekulacyjnych

0
494

Na wielu wykresach pojawiły się weekendowe luki cenowe, które w wielu przypadkach potwierdzają techniczne poziomy S/R. Na słabości indeksów giełdowych korzysta złoto co przedstawiam na poniższych wykresach.

ANALIZA TECHNICZNA DAXA

Piątkowe poziomy na niemieckim indeksie to już wyraźna przeszłość, po tym jak rynek rozpoczął nowy tydzień 150 punktów poniżej. Kluczowym wsparciem dla notowań jest strefa współczynnika 50% po kursie 12160.

Sytuacja na głównych rynkach spekulacyjnych

DAX H1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA ROPY

Kurs ropy WTI wyraźnie naruszył linię trendu wzrostowego. Poniedziałkowe otwarcie spotkało się jednak z szybką kontrą ze strony kupujących, co przyniosło powrót ceny wyraźnie ponad 60 dolarów. W przypadku załamania trendu wzrostowego, głębokie wsparcie wyznacza mierzenie 38,2% po cenie 57,5 USD. 

Sytuacja na głównych rynkach spekulacyjnych

WTI H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA ZŁOTA

Złoto powraca ponad poziom 1280 dolarów za baryłkę. Kluczowa strefa podażowa znajduje się 8 USD powyżej wspomnianej ceny. Jest to pułap współczynnika 50%, który został potwierdzony wierzchołkiem na koniec marca.

Sytuacja na głównych rynkach spekulacyjnych

GOLD H1

źródło: xStation

Sytuacja na głównych rynkach spekulacyjnych
5 (100%) 1
Poprzedni artykułNowe szczyty tylko na Bitcoinie
Następny artykuł“Magia Fibonacciego” na rynkach finansowych czyli wtorkowy przegląd wykresów
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.