Sprawdzamy układy na DAX, GOLD oraz WTI

0
661

Główne rynki powinny być dziś wrażliwe na dane o inflacji ze Stanów Zjednoczonych. Wykorzystanie poniższych układów może być możliwe właśnie w okolicy godziny 14:30. Sprawdzamy technikę na DAXie, Złocie oraz ropie WTI.

ANALIZA TECHNICZNA DAX

Kurs niemieckiego indeksu znajduje się pomiędzy dwoma technicznymi poziomami. Współczynnik 78,6% został potwierdzony formacją podwójnego dna i dynamicznym odreagowanie z poziomu 11990 punktów. Wybite wsparcie po kursie 12160 stanowi istotny opór w ramach biegunowości.

Sprawdzamy układy na DAX, GOLD oraz WTI

DAX H1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA WTI

Korekta na ropie naftowej WTI, przekroczyła chwilowo okrągły poziom 60 dolarów. Obecnie rynek wyznacza wierzchołek na bardziej lokalnym mierzeniu 38,2%, które może być punktem kierunkowy na kolejne sesje. 

Sprawdzamy układy na DAX, GOLD oraz WTI

WTI H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA ZŁOTO

Poziom oporu 1288 dolarów został już wyraźnie naruszony. Pozytywna jest jednak silna reakcja sprzedających, którzy przyczynili się do 10 USD korekty. Wyznaczony dołek potwierdza mierzenie 50% z ostatniej fali wzrostowej.

Sprawdzamy układy na DAX, GOLD oraz WTI

GOLD H1

źródło: xStation

Sprawdzamy układy na DAX, GOLD oraz WTI
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 10.05.2019
Następny artykułProfesjonalna analiza walut i kryptowalut
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.