Sytuacja techniczna na indeksie Dax na koniec miesiąca

0
153

RGR na wykresie tygodniowym

Notowania niemieckiego indeksu DAX znajdują się w konsolidacji od kwietnia 2021. Rozpiętość wahań ceny w ciągu tych kilku  miesięcy wynosiła ok. 10%. Na wykresie tygodniowym można wyznaczyć formację głowy z ramionami (RGR), której linia szyi przebiega na poziomie 14 800 punktów. Teoretyczny zakres ruchu po przebiciu linii szyi to 13 400. Jak widać, poziom ten jest zaciekle broniony i każde zejście w te rejony powoduje aktywację popytu.

Sytuacja techniczna na indeksie Dax na koniec miesiąca

DAX W1

Źródło: xStation

Poziom oporu wynikający z geometrii Fibo

Przechodząc na interwał H4 możemy wyznaczyć lokalny poziom oporu w okolicach 15550 punktów. To mierzenie 50% ostatniego swingu spadkowego. Poziom ten był testowany już 4-krotnie, każda kolejna próba ataku powinna go osłabiać. Znacznie silniejszy technicznie poziom znajduje się wyżej i składa się:

– ze zniesienia wewnętrznego 61.8

– z układu FE100 (symetria ramion AB=CD)

– z poziomu ZZB

Sytuacja techniczna na indeksie Dax na koniec miesiąca

DAX H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułDolar wygranym tygodnia
Następny artykułNASDAQ zapowiada kolejne wzrosty?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.