Wtorkowa analiza techniczna – DAX, Złoto, Ropa WTI

0
855

Podczas dzisiejszej sesji amerykańskiej, nie poznamy wielu odczytów makro. Sprawdźmy zatem jak kształtują się wykresy DAX-a, ropy WTI oraz Złota po sesji europejskiej.  

ANALIZA TECHNICZNA DAX

Po naruszeniu mierzenia 50%, kurs ostatecznie wybronił wsparcie ~ 11860 – 11870 punktów. Mamy tu więc dynamiczny spadek niemieckiego indeksu o około 600 punktów w przeciągu 6-7 sesji. W przypadku powrotu ponad okrągły poziom 12000, mamy przygotowany scenariusz OneToOne z lokalnym oporem ~ 12090.

Wtorkowa analiza techniczna   DAX, Złoto, Ropa WTI

DAX H1

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA WTI

Cena ropy utrzymuje się powyżej 60 dolarów za baryłkę. Nadal aktualnym oporem jest kurs 63,30 przy współczynniku 50%. Głęboka strefa wsparcia w przypadku dalszej korekty notowań, wynika z mierzenia 38,2% i biegunowości poziomu 57,5 USD.

Wtorkowa analiza techniczna   DAX, Złoto, Ropa WTI

WTI H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GOLD

W ostatnich godzinach kurs złota wyznaczył szczyt przy współczynniku 78,6% (1301 dolarów za uncję). W przypadku retestu jest to potencjalny układ do rozegrania krótkiej pozycji z maksymalnym targetem ~ 1288 USD.

Wtorkowa analiza techniczna   DAX, Złoto, Ropa WTI

GOLD H1

źródło: xStation

Wtorkowa analiza techniczna – DAX, Złoto, Ropa WTI
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 14.05.2019 – inflacja, indeks ZEW, wnioski o zasiłek.
Następny artykułW jakich okolicznościach analiza techniczna nie zadziała?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.